Blog

Mura GTM jest producentem akcesoriów do budowy dachów, które zapewniają
bezpieczeństwo konstrukcji, odpowiednią szczelność i wentylację.

MURA GTM: Pomagamy budować domy

Taki cel postawiliśmy sobie i od prawie 30 lat w naszej Hurtowni MURA GTM konsekwentnie realizujemy go, wspierając zarówno inwestorów, jak i wykonawców remontujących mieszkania i budujących domy.

Pomysł pomagania innym przy wznoszeniu własnych domów, zrodził się jeszcze zanim powstała nasza rybnicka hurtownia materiałów budowlanych. W trudnych dla budownictwa latach XX wieku, prowadząc rodzinną firmę ciesielsko-dekarską, sami przekonaliśmy się, jakiego ogromnego wysiłku i przedsiębiorczości wymagało zdobycie wszystkiego, co powinno było znaleźć się na dachu, zgodnie ze sztuką dekarską.

– Kiedy mąż ze swymi dekarzami spędzał czas na budowanym lub remontowanym dachu, ja przeprowadzałam rekonesans i wyszukiwałam potrzebne materiały budowlane. Z czasem wyspecjalizowałam się w znajdowaniu wszystkiego tego, co potrzebne było do wykonanie więźby, pokrycia dachowego czy też dekarskich elementów wykończeniowych – wspomina Gabriela Mura, właścicielka hurtowni MURA GTM.

Wtedy też zdecydowaliśmy o utworzeniu hurtowni, aby materiałami budowlanymi, które – dzięki nabytemu doświadczeniu – udawało się nam pozyskiwać w dobrych cenach, dzielić się z inwestorami i wykonawcami.

Od cementu po akcesoria dachowe

Zaczynaliśmy od trudno dostępnego cementu niezbędnego do budowy domów, styropianu potrzebnego do ocieplenia budynków, ale też nawiązaliśmy kontakt z Onduline – firmą specjalizującą się w bitumicznych płytach dachowych. Potem poszerzaliśmy swój asortyment m.in. o cegły, pustaki oraz kolejne materiały dekarskie.

Na początku lat 90. nasza Hurtownia MURA GTM, jako pierwsza wprowadziła na rybnicki rynek, rynny GAMRAT z tworzywa sztucznego. – Z Jasła przywieźliśmy je własnym transportem, bezpośrednio z produkcji, z pominięciem firmowego magazynu. A ponieważ wtenczas nie były jeszcze powszechnie znane, dodatkowo zorganizowaliśmy promocję, drukując we własnym zakresie ulotki o nowym produkcie. W ten sposób całe województwo katowickie stało się sprzedażowym potentatem rynien, dziś znanej marki – opowiada Gabriela Mura.

Drugim ważnym kontrahentem był producent dachówek betonowych IBF, z którym nawiązaliśmy współpracę podczas targów. Tym razem naszym Klientom mogliśmy zaoferować nowe pokrycie dachowe, a wraz z nim akcesoria dachowe polecane przez IBF razem z dachówką.

– Akcesoria dachowe pochodziły z importu i pozostawiały wiele do życzenia. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym klientom i podjąć się ich produkcji. Dzisiaj z powodzeniem większą część naszej produkcji sprzedajemy na eksport do Unii Europejskiej – tłumaczy Gabriela Mura.

Sprzedajemy i produkujemy dla Klienta

Postawiliśmy na jakość i od końca lat 90. do chwili obecnej, jako MURA GTM jesteśmy producentem: koszy dachowych, taśm kalenicowych, taśm kominowych, listew okapowych, wiatrownic bocznych i szczytowych, a także wszystkich innych blaszanych akcesoriów potrzebnych do wykończenia dachu. Wykonujemy je głównie z aluminium, które jest trwałe, nie koroduje, a przy tym kolorystycznie świetnie komponuje się z dachówką. Możemy też potrzebne naszym Klientom akcesoria dachowe wykonać z tradycyjnej blachy, w zamówionym kształcie i rozmiarze.

Naszą specjalnością są gotowe osłony kominowe ze ścian zewnętrznych bocznych komina oraz kołnierze uszczelniające. To co wyróżnia naszą hurtownię, to również niepowtarzalne ozdoby z miedzi, umieszczane na dachu oraz w przydomowych ogrodach. Dodają one oryginalności oraz stylu budynkom.

Zawsze jesteśmy gotowi pomagać

Nasza pomoc przy budowie własnego domu nie ogranicza się tylko do oferty materiałów budowlanych i akcesoriów dekarskich. Staramy się podpowiedzieć i doradzić, jakie wybrać do realizowanej inwestycji. Zamówienia przyjmujemy też telefoniczne, a następnie wszystko dostarczamy na miejsce własnym transportem. Ponadto stale współpracujemy z wykonawcami i dekarzami.

Wróć