Dach


Systemy rynnowe.

Rynny z PVC

Podstawową funkcją rynien jest odprowadzenie wody opadowej z powierzchni pokrycia dachowego do gruntu,  zbiorników na deszczówkę lub kanalizacji burzowej.

Cały system rynnowy składa się z : rynniem dachowych, złączek rynny, haków rynny dachowej, zaślepek zwanych też denkiem rynny prawych i lewych, leja spustowego, rur spustowych, złączek rur spustowych, kolanek, obejm rur spustowych oraz dybli do obejm. Dodatkowo system obejmuje też studzienki podrynnowe, łapacze deszczówki czy zbiorniki na deszczówkę.

System Rynnowy stalowy

Listwa wiatrownica GTM

Zabezpiecza boczną krokiew dachu, może zastępować dachówki krawędziowe zwane też szczytowymi. Wykonana z blachy aluminiowej lakierowanej, z blachy powlekanej, miedzianej lub tytanowo-cynkowej. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.

Spinki do dachówek GTM

Służą do zamocowania dachówki do łaty, bez konieczności jej nawiercania. Wykonane ze stali ocynkowanej.

Kolce przeciw ptactwu

Służą do odstraszania ptaków przed siadaniem na chronionych powierzchniach. Zabezpieczają wszelkie gzymsy, pasy nadrynnowe, kalenice, parapety, attyki, klimatyzatory, billboardy, tablice, itp.

Folie i membrany dachowe wstępnego krycia

Stanowią nowoczesne rozwiązanie ochrony dachu i termoizolacji. Membrany wstępnego krycia zabezpieczają, zwane foliami paroprzepuszczalnymi chronią konstrukcję dachu i materiały ocieplające przed nawiewanym deszczem i śniegiem, pozwalając na odprowadzenie tej wilgoci do rynny. Drugą ich funkcją jest odprowadzenie ewentualnego nadmiaru pary wodnej, która wniknęła do termoizolacji, na zewnątrz. Folie paroszczelne zabezpieczają przed nadmiernym wnikaniem pary z pomieszczeń do docieplenia.