Okap


Listwa okapowa nadrynnowa

Przymocowana do krokwi odpowiada za odprowadzenie wody, spływającej po połaci dachu, do rynny. Uniemożliwia wodzie penetrację pod pokryciem i zapobiega zawilgoceniu więźby dachowej. Oprócz swej funkcjonalności zapewnia estetyczne wykończenie dachu w obszarze okapu. 

 

 

 

 

Grzebień okapu GTM

Częściowo zamyka swobodny dostęp pod pokrycie dachowe gryzoniom i ptakom. Jednak jego podstawowa funkcja to zapewnienie odpowiedniej wentylacji samego pokrycia dachowego umożliwiającej wydostanie sie na zewnątrz pary wodnej, która pojawiła się pod pokryciem ze środka budynku. Grzebień okapu może zawierać też dodatkowy element wentylacyjny, jeszcze lepiej spełniając swoją funkcję wentylacyjną.

 

 

 

Taśma okapowa zabezpieczająca pod rynnowa GTM

Stosowana w celu zamknięcia otwartych przestrzeni pomiędzy krokwiami  więźby dachowej z folią wstępnego krycia a samym pokryciem oddalonym o grubość kontrłaty i łaty. Jest perforowana na całej swojej powierzchni, aby zapewnić dodatkową wentylację przestrzeni pod pokryciem. Zapobiega też przedostaniu się pod pokrycie małych zwierzątek, gryzoni i ptaków.