Kalenice


Taśmy kalenicowe GTM

Służą do uszczelnienia kalenic poziomych i skośnych połaci dachów. Zapewniają właściwą wentylację i uszczelnienie przestrzeni między gąsiorem a połacią dachu. Posiadamy w ofercie dwa rodzaje taśm kalenicowych – typu ALUMIX GTM i ALUVENT GTM.

W taśmach kalenicowych typu ALUMIX GTM część wentylacyjna wykonana jest z tkaniny technicznej o wysokiej paroprzepuszczalności, połączonej na brzegu (w części wystającej spod gąsiora) z folią aluminiową lub miedzianą, a brzegi uszczelki od spodu zaopatrzone są w klej butylowy. Taka konstrukcja pozwala dopasować taśmę do każdego kształtu i rodzaju pokrycia. 

Taśmy kalenicowe typu ALUVENT GTM wykonane są w całości z folii aluminiowej, zaopatrzonej również w klej butylowy. Część wentylacyjna uzyskana jest poprzez szereg otworów wykonanych tak, aby woda opadowa nie dostawała się pod uszczelkę. Taśmy dostępne są w różnych kolorach i wymiarach.

Uchwyt łaty kalenicowej GTM

Za ich pomocą mocuje się łatę gąsiora na kalenicy. Wykonane są ze stali ocynkowanej. (mocowane za pomocą gwoździa lub blaszek). Oferujemy dwa rodzaje uchwytu: typu gwóźdź i typu blaszki.

Klamry gąsiora GTM

Służą do mocowania gąsiora do łaty kalenicowej, wykonane z blachy aluminiowej lakierowanej. 

Uchwyt odgromnika GTM

Służy do mocowania odgromnika na kalenicy poziomej, skośnej, wykonany z blachy aluminiowej lub miedzianej. 

Zakończenie gąsiora kalenicy GTM

Służy do wykończenia kalenicy, zabezpieczenia łaty kalenicowej, zastępuje gąsior początkowy, końcowy i denko kalenicy. Wykonane z miedzi lub stopu tytan-cynku. Produkt wykonujemy na indywidualne zamówienie, w zależności od producenta zastosowanej dachówki i typu gąsiora.