Obróbki kominiarskie


Taśmy Kominowe

Stosowane są do uszczelnienia połączeń pokrycia dachowego z elementami murowanymi komina lub ściany (na przykład ognio-muru).

Produkujemy : .

Taśmy kominowe aluminiowe. Wykonane z cienkiej folii aluminiowej, lakierowanej w kolorach ceglastym RAL8004, brązowym RAL 8019, antracytowym RAL 7021, czarnym RAL 9005, w specjalny sposób pofalowanej, z naniesioną na spodniej stronie warstwą kleju butylowego, zabezpieczonego dodatkowo papierem silikonowym lub folią PVC. Wyprofilowanie folii umożliwia łatwe zaginanie taśmy we wszystkich kierunkach i odpowiednie  uformowanie jej, w celu uzyskania szczelnej obróbki kominiarskiej. 

Taśmy kominowe ołowiane. Wykonane z cienkiej folii ołowianej, lakierowanej w kolorach ceglastym RAL8004, brązowym RAL 8017, antracytowym RAL 7021, czarnym RAL 9005, w specjalny sposób pofalowanej, z naniesioną na spodniej stronie warstwą kleju butylowego, zabezpieczonego dodatkowo papierem silikonowym lub folią PVC. Wyprofilowanie folii umożliwia łatwe zaginanie taśmy we wszystkich kierunkach i odpowiednie  uformowanie jej, w celu uzyskania szczelnej obróbki kominiarskiej. 

 

Listwa kominowa

Służy do wykończenia styku taśmy kominowej z pionową ścianą komina lub inną ścianą np. muru ogniowego.

Kołnierz z blachy aluminiowej lub powlekanej

Kołnierz wykonany jest na zamówienie zgodnie ze wskazanym wymiarem komina. Produkujemy kołnierze z blachy aluminiowej o grubości 0,7mm lub blachy powlekanej o grubości 0,6mm.

Gotowe elementy komina wprawny dekarz zamontuje na dachu w godzinę.

Panelowa obudowa ścian komina

Wykonana jest z tej samej blachy co kołnierz - aluminowej o grubości 0,7mm, tytanowo-cynkowej o grubości 0,65mm lub powlekanej o grubości 0,6mm. Estetycznie zasłania keramzytową lub ceglaną część komina wystającą ponad dach. Jest łatwa w montażu na dachu. Posiada elegancki nowoczesny wygląd.

Składa się z kilku osobnych paneli wyprofilowanych tak, że złożone razem zamykają się w szczelny płaszczotulający komin z każdej strony.

Posiadamy w ofercie dwa rodzaje panelowych osłon komina  -  z rąbkiem zewnętrznym oraz z rąbkiem ukrytym